Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Řepková republika

18. 06. 2013 16:27:16
Nerostou tu žádné banány, za to však řepka, sluneční elektrárny, tekly a možná ještě tečou lehké oleje. Morálku politiků řeší za voliče speciální jednotka s jasnozřivými soudci. Zemský ráj to na pohled! No, kdo to má!?

Minulé dny připomínaly gladiátorskou arénu, kde vrchní, no, ale i spodní patra, se předháněla s palci dolů. Co se stalo? Koho to hodili lvům!? Ale, jakousi oběť, jen čistě náhodou předsedu vlády, pár poslanců, dva generály a jednu vysokou státní úřednici. Podívaná náramná, pocit příjemný, tak jsme klíči nadarmo necinkali! (Kromě mne, pozn. autora.)

My Češi překvapujeme svět! Jak dokážeme vše galantně řešit. Až nepochopitelně. Vyhrajeme válku, aniž jsme moc bojovali, v zápalu pro ráj na zemi si nasadíme chomout a pak jsme s těmi, co s námi orali a bičem práskali - „jsme s vámi, buďte s námi“. Závěrem si klíči uklidníme svědomí, že jsme pro tu demokracii něco slušného, ale v mezích zákona, „nejsme jako oni, že“, udělali. Jsme takoví evropští slušňáci. No, kdo jiný je takový!?

V minulých dnech jsme opět ukázali, že nad nás není. Všude jinde se řeší úlety na státní úrovni v zájmu státu politicky, s důsledným vzetím osobní, politické a profesní, případně i právní zodpovědnosti, u nás zase na to máme lidi. Ne ledajaké. Jsou to jakýsi Blaničtí rytíři, kvůli matení nepřítele přestěhovaní na Hanou. (Je tam rovina, tam by je nikdo nehledal.)

Přiklušou do Prahy, obsadí Úřad vlády, ukovou Vlastu, omyl, Janu, do želez, po cestě zavítají do kanceláří Vojenské rozvědky, kde se mrknou, jaké jsou poslední zprávy o protivníkovi, přiberou dva generály, aby to nějak vypadalo, zastaví se pro dva okounějící civily, široký záběr vždy vypadá líp, třetího neřeší, však on se slušně vrátí, no, aby nejeli s prázdnou, porozhlédnou se i v bance, co by se hodilo. Jeden neví. Vyfouknou dým z hlavní, zasunou pistole do pouzder a šup zpátky na Hanou. A také pošlou pohled z Prahy. Do Monaca.

Komedie? Neřekl bych. Tragika. Úřad vlády je obsazovaný ozbrojenými maskovanými lidmi bez vědomí nejvyšších státních činitelů, dalších dvanáct rozhněvaných mužů s beranidlem pacifikuje bezbrannou ženskou, „pacifikuje“, tak se tomu správně říká, nasadí jí pouta a celou noc jí vyslýchá, až je na pokraji vysílení. Jiná odnož tohoto pacifikačního týmu propátrává materiály Vojenského zpravodajství a zatkne dva generály, nositele citlivých informací. Do vazby jde i další poslanec, který se dobrovolně vrátil z dovolené, zatímco „milánkové“ se sluní a sluní....

Takže toto je pojetí právního státu u státních zástupců. Na bázi odposlechů se s aktéry aféry, nota bene soukromých hovorů premiéra, aféry, která v žádném případě neohrozila zákonem chráněný státní zájem, tedy s aktéry aféry, jinak nazývané zločinné spiknutí, se zachází jako se sprostými zločinci. Jsou přepadáváni, voděni v poutech a vyslýcháni v noci, aby tlak byl dokonalý. Vyzkoušená metoda ke zpracování.

Společnost propadává hysterii očistce. Konečně, říká. Podobná hysterie očistce probíhala po r. 45. Policejní zvůle a provokace vůči politickým oponentům byly na denním pořádku, soudilo se za věci možné i nemožné. Aktérem se ukázalo být jiné zločinné spiknutí. Výsledkem byl rok 48. – totalita. Mocenské pohnutky však bývají vždy stejné: pocit ohrožení dosáhnutých výsad - hra šedé zóny, patologická hra mocných, ovládnutí.

Co je potřeba k ovládnutí politické scény, když mocenské ambice ve volbách nebo jinak propadly? No přeci zpochybnění legitimity této scény. Jak na to? To už nám kdosi předvedl. Dokázal a ukázal, že je tu někdo kdo má větší moc a bude-li chtít, bude s tímto politickým systémem mávat dál. Neb, kdo je křišťálově čistý v české politice? Podle policejní teorie, kterou nám ogar s ofinou prakticky předvedl, tak nikdo. Všichni znají všechny, všichni si o všem povídají se všemi, občas se mihne igelitka. Záleží na výkladu. Důležité je držet politiky v šachu. Důležité je držet všechny v šachu. Co jsem to povídal včera? S kým jsem byl před týdnem, měsícem, rokem? Palte diáře, ničte počítače, den zúčtování se blíží.

A ve vhodné době z oněch žlutých luk a lesknoucích se ploch sestoupí do té řezanky jakýsi spasitel, který přinese řešení. Hlavně jednoduché řešení. A bude klid. Čisto. Zameteno.

(Prohlášení autora: události a osoby, kterých se tyto události dotýkají, jsou zcela smyšlené a nemají s dotyčnými co do činění. Případná připodobnění jsou čistě náhodná. Autor se rezolutně distancuje od toho zločineckého spiknutí a prohlašuje, že nikdy s nikým takovým si nepsal, nemluvil, netelefonoval a ani se na něj v televizi nedíval, takže ani podobu nezná.)

Autor: Otto Černý | úterý 18.6.2013 16:27 | karma článku: 15.35 | přečteno: 813x

Další články blogera

Otto Černý

Duel Kateřiny Janouchové ve Švédské veřejnoprávní televizi SVT – obraz korektnosti (?)

Poslední měsíc rozbouřilo švédské veřejné mínění poslední několik událostí: rozhovor K. Janouchové v televizi DVTV, veřejné prohlášení švédského policisty P. Springare a výrok D. Trumpa k situaci ve Švédsku.

3.3.2017 v 10:50 | Karma článku: 41.07 | Přečteno: 3147 | Diskuse

Otto Černý

Brno – 24 hodin on line: tři přepadení, jeden pokus o vraždu a žádné problémy ve Švédsku.

Brno? Ne, jen pro ilustraci, ale Malmö, švédské město se 300000 obyvatel velikostí podobné Brnu, kde 38 % obyvatel je nešvédského původu v první generaci.

12.2.2017 v 15:11 | Karma článku: 43.60 | Přečteno: 2583 | Diskuse

Otto Černý

(Ne)Podivná (Ne)Sebevražda Anety R. – část další.

Policie ČR odložila případ s odůvodněním, že ”nebyly zjištěny žádné konkrétní skutečnosti, které by nasvědčovaly na cizí zavinění, ve věci tedy ani po podrobném a obsáhlém vyšetření nejde o podezření ze spáchání trestného činu”

14.9.2016 v 14:16 | Karma článku: 37.42 | Přečteno: 2151 | Diskuse

Otto Černý

(Ne)Záhadná (sebe)vražda Anety R.

V životě vzniknou osudové kombinace špatného místa, nevhodného času a zcela nevhodné společnosti. To se přihodilo Anetě R., když se na cestě z dovolené zastavila v Praze u kamarádky Kateřiny J.

1.2.2016 v 9:26 | Karma článku: 34.75 | Přečteno: 1967 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jarka Jarvis

Kdepak ty ptáčku hnízdo máš?

Většinou tam, kde maminka snesla vejce. Jenže, podobně jako v mnoha jiných případech, i tady existují výjimky, a tak se v apartmánu rodiny orla bělohlavého z čista jasna ocitla dvě holátka jestřába červenoocasého.

20.8.2017 v 3:08 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 40 | Diskuse

Milan Radek

Možný útok islamisty na Sibiři - varování hlavně pro nás k výročí 21. srpna

Jednak pro ty co věří že bohatýr Vova ochrání Evropu od islámu, a hlavně varování pro ty co kašlou na Izrael nebo Rusko když jsou také oběti útoků, a jediné co evropské lídry napadne je dávat zátarasy do ulic aby šílené dodávky

20.8.2017 v 1:08 | Karma článku: 13.98 | Přečteno: 172 | Diskuse

Olga Vodová

A teď, prosím tě, Olčo, nemluv!

Když navštívíte některý salón se službami, většinou, téměř vždy si chtějí majitelky či službu vykonávající pracovnice povídat. Hodně povídat. Pánové prominou, nebude řeč o návštěvách erotického salónu ani autosalónu.

19.8.2017 v 22:59 | Karma článku: 4.10 | Přečteno: 94 | Diskuse

Libuse Palkova

Italské speciality

Navzdory titulu se nebudu zabývat světoznámou italskou gastronomií, ale tím, čím jsou Italové jiní, čím se odlišují od jiných národností, zkrátka čím jsou speciální.

19.8.2017 v 22:47 | Karma článku: 7.70 | Přečteno: 148 | Diskuse

Libuse Palkova

Bidet jako běžná součást koupelny

Pravidelné osprchování a důkladná čistota jsou základem toho, aby člověk ostatním voněl, protože ani sebelepší parfém nezakryje nedostatky v hygieně Ale ruku na srdce-kolik z nás má koupelnu tak velkou aby si mohl dovolit bidet?

19.8.2017 v 16:28 | Karma článku: 19.79 | Přečteno: 1131 | Diskuse
Počet článků 26 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1651

zastánce tradičních hodnot, které se přirozeně utvářely s vývinem společnosti a na nichž stojí základy naší evropské civilizace, aktivní odpůrce sovětské invaze, pol. vězeň, signatář CH77, emigrant ve Švédsku, redaktor Severských Listů, nyní v ČR. Zastánce de Gaullových ideí Evropy od Lisabon až po Vladivostok.

"Co je možné se udělalo, co je nemožné, se udělá!"

Seznam rubrik

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.