Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Otto Černý

Únor v dubnu a pan Kmenta Dnes.

Závan studeného větru tentokrát nepřišel z Kremlu, tuto etapu, zdá se, máme za sebou, ale přišel z pódia odborů na sobotní manifestaci. Předáci odborů se v jakémsi hip hop rytmu předháněli v co nejradikálnějších heslech: odstupovali vládu, přijímali její demisi, vyhrožovali paralyzací státu, vyřizovali si to s ČT a dokonce rušili Ústavu. Slovník prvorepublikových komunistů. Místy to vypadalo, že dojde i na pásky LM a potáhne se na Hrad. Chvíli jsem měl dojem, že i Policie ČR se k nim přidá, když blahosklonně přihlížela blokaci náměstí I. P. Pavlova demonstrujícícmi, kde pochod nebyl nahlášený.

23.4.2012 v 22:51 | Karma článku: 17.72 | Přečteno: 1047 | Diskuse

Otto Černý

Cesta k únoru 1948

„Když to vytahujete z nich, proč vlastně jsou nespokojeni, proč se cítí nesvobodni, dojdete k tomu, že se oni cítí nesvobodni proto, poněvadž nemohou vylézt na tribunu a říci vám co mají na srdci, protože se bojí, že byste je z té tribuny shodili“. Takto se vypořádal K. Gottwald v září 1945 v Plzni v projevu ke komunistickým funkcionářům NV s otázkou svobody slova.

26.2.2012 v 21:52 | Karma článku: 15.95 | Přečteno: 1167 | Diskuse

Otto Černý

Muslimská feministka napsala dopis švédským politikům.

Vážení, předkládám ve zkrácené verzi dopis íránské ženy, Bahareh Mohammadi Andersson ze Švédska, která se podle svých slov pokládá za „islámskou feministku“. Dopis je i pohledem na skutečný obraz tzv. multikulturární společnosti, či spíše nešťastného pokusu o ní. Nikdo si s ní totiž neví rady. Ale kdo je vítěz, se zdá být nasnadě. Přes všechny klady v reakcích pisatelky dopisu a sympatie k ní, se nemohu zbavit dojmu, že sledujeme historicky první případ multikulturárního zombie. Na jedné straně se bere za svá neodiskutovatelná práva jako svobodný člověk, svobodná žena, ale na straně druhé má to kyvadlo úměry trochu nachýlené, když se ohrazuje proti tomu, že kněží některých církví nechtějí oddávat partnery stejného pohlaví nebo vzývá radikální feministické postoje.(Viz čtení jen těch pasáží z bible, které vyhovují genderovému pohledu radikálních feministek na svět.) Dopis nebudu nijak dál komentovat, čtenář si udělá obrázek sám. Mohu se jen omezit na vyjádření, že „Rubikon byl překročen“.

17.2.2012 v 15:28 | Karma článku: 22.28 | Přečteno: 1790 | Diskuse

Otto Černý

Třem stovkám spravedlivých ...

Tři stovky spravedlivých, ne statečných, „důrazně“ vyzývají vládu ČR, jak v úvodu píší, ke změně postoje v otázce podpisu rozpočtové smlouvy. Měl-li bych být sarkastický, tak bych se jich zeptal stejně jako Stalin v narážce na vážnost Vatikánu: „A kolik má papež divizí?“ Tak tedy, kolik má pan Pehe a Halík a spol. divizí, že „důrazně“ něco požadují? Nebylo by snad občansky kultivovanější se na vládu „obracet“?

14.2.2012 v 17:08 | Karma článku: 33.41 | Přečteno: 2107 | Diskuse

Otto Černý

Komunisté a ti druzí ….

Tak máme zase nového šéfa veřejnoprávní televize: Sdělovacího prostředku, který se živí spotřebováním povinného příspěvku občanů. O tom, že je nemorální nařídit občanům platit si zábavu, o kterou nemusí vůbec stát, mnoho lidí asi diskutovat nebude. Že však došlo ke zvolení člověka, který nejenže byl kandidátem strany, která je de facto postavená mimo zákon, ale, jak se později zjistilo, dokonce jejím členem v posledních měsících agónie totalitního systému, je po více jak dvaceti letech fungování svobodné společnosti ukázkou bídného stavu společenské morálky. Za horizontem chápání jakékoliv morálky je i fakt, že kandidát na tak exponovaný post se snažil tuto část svého profesního života utajit. Dětinské výmluvy o tom, že to nevěděl, apod., tuto smutnou skutečnost jen podtrhují. A to s odhlédnutím od toho, že minulost bývalého ředitele ČT, p. Janečka, jakožto bývalého redaktora regionálního táborského ortodoxního komunistického deníku Palcát, byla z pohledů dřívějších volitelů jistě větší zárukou pro tuto funkci než nějaké krátkodobé členství p. Dvořáka v KSČ. A že se v ředitelské funkci ČT nacházel i bývalý milicionář, svědčí o mnohém. Z tohoto pohledu vzato, rada ČT udělala vlastně dobrý skutek. Žádný hlas se nezvedne, nikdo neprotestuje, nepořádají se happeningy a demonstrace jako v případě Ladislava Bátory. Něco nám holt voní víc a něco méně, že?

25.9.2011 v 22:55 | Karma článku: 12.07 | Přečteno: 887 | Diskuse

Otto Černý

Zlaté Šluknovsko ….! Zlaté bývalé Švédsko…!

Často jsou slyšet nářky, kolik kriminálních činů se dnes děje, že za komunistů tohle nebylo a podobné výlevy. Jednak kriminalita byla trochu jiného druhu a jednak se úroveň kriminality utajovala. Věznic bylo daleko více a byly přeplněné. Např. v r. 1973 věznice Mírov s max. kapacitou 600 vězňů, jich „pojmula“ až 1100, takže v některých odděleních se spalo na etapy. Mám-li však srovnávat časy minulé s časem přítomným ve Švédsku, pokud se kriminality týče, není vlastně co srovnávat. Kde jsou ty časy, kdy se na venkově nezamykalo, kdy vypadlá peněženka jela vlakem dalších 1000 km až za severní polární kruh a vrátila se zpět majiteli. Že tento stav přispívá i k „blbé“ náladě ve společnosti a nebývalému exodů Švédů ze své země, je nasnadě. Poslední roky jich v průměru odchází ročně 35-45 000.

22.9.2011 v 13:39 | Karma článku: 15.56 | Přečteno: 1766 | Diskuse

Otto Černý

A vstanou noví bojovníci ….

Často se pracovně ocitám v městě Vejprty. Město bylo před válkou čistě německé s 3 promilemi česky hovořícího obyvatelstva. Němci byli až na výjimky vystěhování a na jejich místo přišli přistěhovalci odevšad. Mj. bylo město vhodné pro umístění domovů pro různě postižené a .. Cikány, kteří v zapomenutém pohraničí nekazili tvář socialismu. Dnes je město polomrtvé s téměř žádnou možností zaměstnání a tak problém s nepřizpůsobivými je chronický.

4.9.2011 v 16:53 | Karma článku: 14.31 | Přečteno: 1312 | Diskuse

Otto Černý

Ladislav Bátora a ti druzí...

Kauza Bátora jistě vejde do dějin jako moderní příklad honu na čarodějnice ve společnosti, která opravdových čarodějnic má více než na tucty a nehoní je.

3.9.2011 v 14:25 | Karma článku: 23.17 | Přečteno: 1363 | Diskuse

Otto Černý

Osmičky ...

Jestliže nastane válka... " Každá zpráva o tom, že mobilizace a odpor se má přerušit, JE FALEŠNÁ"... "Žádná část naší země nesmí být postoupena nepříteli bez tvrdého odporu. Pokud by nepřitel přece jen obsadil určitou část státu a nastolil vlastní správu, je území i nadále naše".... Odpor na okupovaném území musí pokračovat. Žádný agresor se nesmí cítit bezpečný. Boj pokračuje dokud není celá země osvobozena. Naše jednotky, které se ocitly v nepřátelském týlu, pokračují v odporu. Civilisté se mohou zúčastnit odbojového hnutí a ztěžovat nepřátelskou činnost jak ozbrojeným bojem tak sabotážemi. Všichni mohou klást pasivní odpor"...... "Každá vláda, která byla ustanovena jiným způsobem než svobodnými všeobecnými volbami, je nezákonná."

23.8.2011 v 23:27 | Karma článku: 9.58 | Přečteno: 795 | Diskuse
Počet článků 29 Celková karma 24.40 Průměrná čtenost 1596

zastánce tradičních hodnot, které se přirozeně utvářely s vývinem společnosti a na nichž stojí základy naší evropské civilizace, aktivní odpůrce sovětské invaze, pol. vězeň, signatář CH77, emigrant ve Švédsku, redaktor Severských Listů, nyní v ČR. Zastánce de Gaullových ideí Evropy od Lisabon až po Vladivostok.

"Co je možné se udělalo, co je nemožné, se udělá!"Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.