Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Švédsko páchá harakiri.

27. 05. 2013 12:06:42
Je až podivně klidno v českých sdělovacích prostředcích, snad vyjma Radiožurnál, ohledně násilností ve Švédsku. Jakoby se nás to netýkalo. Násilí a žhářství sice opadá, v noci na dnešek zapálili „jen“ 8 aut a jednu mateřskou školu, ale zdvižený prst do budoucna zůstává. Švédské úřady politicky korektně násilníky nijak nenazývají, ale je evidentní, že se jedná o muslimskou komunitu.

Úřady žádná řešení však nenabízí, kromě toho, že opakují stará známá klišé o volném čase, angažovanosti různých úřadů a rodin. Allah akbar prý účastníci nepokojů nevolali, ukolébává se veřejné mínění, ale pokud se tomu dá věřit, je to uklidňující? Zdá se být podezřelá až příliš výrazná snaha ze strany švédských úřadů vysvětlovat průběh těchto nepokojů levicovými tendencemi o vzpouru proti establishmentu, jakoby potřeba věci pojmenovat, ale přitom neříci, že „císař pán je nahý“. Ne, že by si levice nepřihřívala polívčičku, ale v roli „užitečného idiota“ vystupují všechny švédské politické strany, kromě Švédských demokratů, (7% voličstva), kteří volali po zákazu vycházení a stanném právu v napadených oblastech.

Policie se vyjádřila, že nepokoje jsou organizované a vedené krajně levicovými „profesionálními aktivisty“, tzv. autonomní. Jsou to skupinky, které se snaží o vytvoření tzv. beztřídní a ekonomicky rovnoprávné společnosti. Těmto aktivistům je často i pod 18 let, ale jsou vedeni a ovlivňováni vůdčími aktivisty, kteří mají velmi často kriminální minulost. Tyto skupinky autonomistů se běžně pohybují v tomto prostředí přistěhovaleckých míst a využívají jejich odporu či nespokojenosti vůči většinové společnosti.

Profesionální řízení nepokojů dokládá i to, že např. přístupy do centra čtvrti Jakosbergu, kde se nepokoje koncentrovaly, byly blokovány automobily, aby byl stížený přístup pro policejní auta,j sou plánovitě vytrhávané dlažební kostky, což dělají určené skupiny, které pak zásobují skupiny „válčící“, jiné skupiny jsou výzvědné, kontrolují pohyby policie a další pak svolávají „válečníky“ na určitá místa.

Škála účastníků nepokojů je ale celkem pestrá, jsou tam známé osoby se záznamy v trestním rejstříku, dále skupinky vyloženě kriminálního ražení, které čekají na drancování, ale mládež, která se nechala nepokoji stáhnout a tak zažívá svůj první zločinný debut.

V každém případě se jedná o individua, která dokážou útočit i na hasiče a záchranáře.

Bydlící v některých oblastech vytvořili noční hlídky, (politicky korektně nazvané „noční procházky“) s přímým telefonním kontaktem na policii, kterých se podle novin účastní i učitelé, sociální asistenti a rodiče. (Není psáno čí rodiče. Asi těch dětí, co jsou doma...) Účastníci těchto hlídek vypráví, že pozorovali skupiny lidí po pěti, které v místě nebydlí, kteří sledovali okolí a udržovali spojení s dalšími skupinkami, kteří jezdili okolo v BMW, a když zjistili, že je příliš mnoho lidí venku, tak zmizeli. Další skupinky mladých s kapucemi staženými přes hlavu měly napakované baťohy dlažebními kostkami. Toto pozorování podporuje tezi policie o násilnostech, které organizované skupiny obratně využívají.

Hanne Kjöller z DN se v článku všímá reakcí imigrantského občanského sdružení Megafon a postojů některých novinářů a levicových politiků. Na svém webu Megafon násilníky chápe, protože toto násilí je „jediným způsobem jak vyjádřit frustraci, když cesty jak se demokraticky vyjádřit, jsou uzavřené“. Ovšem mluvčí Magefonu, 23letý al-Khamis se sám účastnil projektu financovaného Evropskou radou, kdy spolu s ostatní mladými lidmi z 25 evropských zemí diskutovali o zapojení se do společnosti a v rámci této aktivity spolupracovali i s městem Stockholm a byli i pozváni na setkání s členy královské rodiny. (Čiň čertu dobře...)

Autorka poukazuje i na jednu z novinářek z levicového Aftonbladet, která přesně ví, jak vše probíhalo: „dříve než začaly hořet auta v Husby, odpověděla policie zdviženými pendreky. Údery dopadaly na místní zcela bez výběru. Sociální pracovníci, novináři, všichni co se policii dostali pod ruku, chytli ránu“. A tak se Hanne Kjöller ptá, kde ti ranění byli ošetřeni, když jedinými oběťmi byli policisté. (Kterých ostatně bylo zoufale málo-40).

Není divu, že sociální demokracie, opět v Aftonbladet, vysvětluje frustrace, (samozřejmě po svém a zcela v intencích své líbivé levicové ideologie), jako důsledek pravicové politiky, kdy se „podpory v nezaměstnanosti měly omezit a lidé jsou nepojištění“. Na to Hanne Kjöller odpovídá, že silně pochybuje, že někdo z těch násilníků byl registrován jako propuštěný z práce nebo si platil pojištění.

Jako vždy se debata točí okolo nedostatečného zájmového vyžití a podchycení volného času těchto mladých imigrantů a opět se ústy sociálně demokratického politika dozvíme „pravdu“, že v těchto oblastech pravicová vláda zrušila zdravotní střediska, porodní asistentky (asi kvůli vysoké porodnosti), poštu, (ta ve Švédsku už téměř neexistuje), a i střediska pro volný čas. Samozřejmě, všechno tam je až na tu poštu, logicky.

A teď pár čísel: v přistěhovaleckých čtvrtích projde devátou třídou pouhých 30% žáků, 40% dospělých mezi 20-25 lety nemají ani práci, ani nestudují, děti, jak je zvykem v zemích, odkud drtivá většina imigrantů přichází, vyrůstají na ulici, navzdory snahám místních úřadů je zapojit do volnočasových aktivit. Obživa prodejem drog je tam běžná.

16% občanů z 10ti milionové společnosti jsou přistěhovalci a každý rok jich Švédsko přijímá okolo 44.000. Drtivá většina přichází z Afriky, ze zemí jako je Somálsko, Eritrea a v poslední době ze Sýrie.

Za pár let dosáhne počet těchto imigrantů 2 miliónů a mohou se stát hrobem švédského státu a severské kultury. Neschopnost účinně se bránit je ve švédské společnosti zcela evidentní. Již dnes jsou imáni ve švédském parlamentu, mají prostor v televizi, kde volně propagují své názory, které jsou v protikladu s principy, na kterých naše evropská civilizace stojí. Appeasement je více než zřejmý.

Výhledy do budoucna? Pokud začnou tito emigranti důsledně uplatňovat svoje volební právo, angažovat se v různých agresivních organizacích, začnou zásadně ovládat švédskou politiku, vč. mezinárodní. Islám se stane druhým „národním“ náboženstvím a imigrace zesílí. Tento vývoj si může vzít za záminku k tlaku Rusko, které bude tvrdit, že vývoj ve Švédsku ohrožuje stabilitu ve Skandinávii a bude si usurpovat právo zasáhnout. Finsko bude tvrdit totéž, oproti Rusku však mnohem více oprávněně. Odvěké ruské velmocenské touhy ovládnout Švédsko budou tak naplněné a k tomu jim do klína jen jako mimochodem spadne i Finsko. NATO nebude moci důvodně zasáhnout, protože Švédsko je neutrální země a kdo ví, jestli by o to byrokraté v Bruselu vůbec stáli.

Druhá varianta je, že pod tlakem islámských požadavků se začne formovat odpor ze strany původní švédské společnosti a vzhledem k tomu, že dobře organizovaná švédská domobrana má na 100.000 členů a každý z nich pro případ válečného konfliktu uchovává doma zbraně, samopaly, granáty a kulomety, může dojít k občanské válce, která může rovněž zadat příčinu ke vměšování se ze stran východního souseda.

Třetí možnost? Není žádná, protože appeasement žádné východisko nemá.

Zpracováno z článků ze Svenska Dagbladet, Dagens Nyheter od 22.-26.5.

V uvozovkách jsou vsuvky autora.

Autor: Otto Černý | pondělí 27.5.2013 12:06 | karma článku: 37.12 | přečteno: 2432x

Další články blogera

Otto Černý

Poslední předvolební...

„Většina konfliktů, jež svět zažil v minulých deseti letech, nebyla vyvolána ambicemi panovníků ani spiknutími ministrů, nýbrž vášnivou agitací veřejného mínění, jež prostřednictvím tisku a parlamentů uchvátilo výkonnou moc."

20.10.2017 v 8:32 | Karma článku: 12.82 | Přečteno: 322 | Diskuse

Otto Černý

Jedenadvacátý ....

Srpen, samozřejmě, a čtyřicátý devátý v řadě. Žádné kulaté výročí, ale některé přispěvovatele neodolatelně přitahuje proto, aby si při té příležitosti přihřáli protiruský guláš.

21.8.2017 v 14:01 | Karma článku: 20.13 | Přečteno: 495 | Diskuse

Otto Černý

Švédsko se zvedá?!

V sobotu se na náměstí Meborgarplatsen ve Stockholmu pořádala demonstrace, kterou svolalo FB hnutí Stå upp för Sverige (Za Švédsko) se 190 000 podporovateli.

20.8.2017 v 23:16 | Karma článku: 40.27 | Přečteno: 2188 | Diskuse

Otto Černý

Duel Kateřiny Janouchové ve Švédské veřejnoprávní televizi SVT – obraz korektnosti (?)

Poslední měsíc rozbouřilo švédské veřejné mínění poslední několik událostí: rozhovor K. Janouchové v televizi DVTV, veřejné prohlášení švédského policisty P. Springare a výrok D. Trumpa k situaci ve Švédsku.

3.3.2017 v 10:50 | Karma článku: 41.46 | Přečteno: 3367 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Štěpánka Semecká

Nesuď člověka podle jeho Kliniky

Další nedělní glosa o tom, jak je jednoduché někoho zaškatulkovat a odsoudit ještě před tím, než bychom znali jeho příběh.

22.10.2017 v 20:46 | Karma článku: 7.72 | Přečteno: 402 | Diskuse

Jan Pražák

Jak Maruška potkala strašně hrubýho cikána

Jela jsem za mamkou. Bydlí sama v domku kousek za Příbramí a v pátek ráno mi volala, že si podvrkla kotník. Tak jsem hned po práci sedla Na Knížecí na autobus a vyrazila.

22.10.2017 v 20:35 | Karma článku: 18.66 | Přečteno: 595 | Diskuse

Most mezi námi

S Mistry na retro výstavě ve Slunečnici

Nezahálíme, jedeme naplno! V Domově seniorů Nová slunečnice se konala retro výstava Střípky našich životů III. Pro tuto příležitost jsme si připravili program, tentokrát v duchu poezie a francouzského šansonu.

22.10.2017 v 18:18 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 53 | Diskuse

Renata Šindelářová

Co bych si počala bez svého telefonu

Každý den ho nutně potřebuju. Je to můj budík, kalendář, foťák, hodinky, závaží v kabelce, podložka pod vrklavou židli, dobrá výmluva z trapného hovoru, moje mapa, můj jízdní řád i krácení dlouhé chvíle ve vlaku.

22.10.2017 v 15:49 | Karma článku: 7.79 | Přečteno: 153 | Diskuse

Jaroslav Kvapil

Jaký bude další vývoj po volbách?

Volby dopadly tak, jak nikdo nečekal. Někteří sice tvrdí, že ano, ale to jsou jen takové pobitevně generálské řeči. Asi se dalo předpokládat vítězství ANO, ale že za sebou povleče ocas osmi slabých, a ještě slabších stran, to ne...

22.10.2017 v 14:27 | Karma článku: 10.92 | Přečteno: 446 | Diskuse
Počet článků 29 Celková karma 24.40 Průměrná čtenost 1596

zastánce tradičních hodnot, které se přirozeně utvářely s vývinem společnosti a na nichž stojí základy naší evropské civilizace, aktivní odpůrce sovětské invaze, pol. vězeň, signatář CH77, emigrant ve Švédsku, redaktor Severských Listů, nyní v ČR. Zastánce de Gaullových ideí Evropy od Lisabon až po Vladivostok.

"Co je možné se udělalo, co je nemožné, se udělá!"Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.