Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Pavel_D

Karma!!!!

Přesně, odpovídá to i mým informacím, které šly vyčíst z poválečného tisku (ještě mám něco schované). Tichá likvidace lidí s demokratickým smýšlením začala už v r. 1945. A to hlavně agenty NKVD. Nejasná mi zůstává jen skutečná úloha K. Gottwalda. Údajně byl k vedení procesů a hrdelním trestům donucen sověty. Otec mého spolužáka byl osobním lékařem Marty G. a ta mu údajně potajmu sdělila, že Kléma byl v r.53 ve skutečnosti zavražděn. Z lékařského hlediska je to možné. Podobně dopadl Tonda, když si dovolil trochu postavit se "na zadní", jel do Moskvy na kobereček a za pár dní měl funus. Pravdivost těchto historek by stála za objasnění.

+1/0
27.2.2012 10:31

Ottis300

Re: Karma!!!!

Ano, informace jsou rozporné. Novotný ve svých pamětech dokládá, že ošetřující lékař byl dr. Haškovec, později obviněný ze smrti Gottwalda, kteý byl ale patolog, nikoliv srdcař. Doporučil ho Slánský, jelikož Haškovec byl komunista. Předtím měl projíždět Prahou osobní lékař Stalina, který po prohlídce Gottwalda, podle svědectví Slánského, řekl, že už je v "rukou Božích". Těžko se v tom vyznat. Výduť aorty však dokazovala, že příčinou smrti byly nenávratné změny díky příjici. Choroba nebyla tehdy zas tak neobvyklá. Nechci se pouštět do podrobností, výklady různé a pramenů málo.

+1/0
27.2.2012 11:08

strycek-Joe s.r.o.

Re: Karma!!!!

Příjice je nemoc historickýxh představitelů levicového hnutí, p.Ottisi - jiní politici jí, alespoň soudě dle propagandy dobového tisku, nedostávají. A Vy jste pravicově zaměřený člověk, takže příjice Vám myslím nehrozí. Dejte si však pozor na výduť srdeční aorty, to je mrška - ta by Vás postihnout mohla Rv

+1/0
27.2.2012 13:21

Ottis300

Re: Karma!!!!

Vy jste šprýmař. Příjice byla rozšířená všeobecně, nejen nalevo, a špatně léčitelná,  dokud nebyl vynalezený penicilín. Tohle mi tedy nepřišijete.

+1/0
27.2.2012 13:32

jupp

Re: Karma!!!!

Mylite se. Lues byla rozsirenejsi v socialne slabsich vrstvach obyvatelstva. Leceni lues bylo velmi uspesne (pomineme-li neprijemne vedlejsi ucinky) a i rychle po vynalezeni Salvarsanu, a to ambulantne. Pacienti chudi duchem lecbu spise odsunovali tak dlouho, jak jen to slo, samozrejme s fatalnimi nasledky.

0/0
28.2.2012 1:13

Ottis300

Dovětek k článku:

Nejsem aktivní přívrženec žádných současných politických stran, 20 let jsem se vyhýbal jakémukoliv komentování věcí na veřejnosti. I já jsem si vědom, že je "cosi shnilého v státě dánském", tady v našem, a tak se v intencích svobody slova, která je každému z nás, oproti dřívějšku, zaručená, vymezuji proti těm silám, jejichž působení považuji za největší ohrožení principů demokracie a morálky obecně a to jako osoba soukromá.

Spousta informací o této době lze najít u historiků jako K. Kaplan, Vilém Hejl a bývalých důstojníků rozvědného aparátů, Augusta, Frolík, Bitman, kteří přeběhli na Západ. Všichni měli přístup k archívům MV. Pohled zvenčí, z útrob bývalého SSSR, dokumentují nové knížky mého přítele z Uppsaly, historika K. Durmana: "Popely ještě žhavé", I i II. díl, který rovněž vychází z archívů bývalých tajných služeb. Uzavřel bych to slovy k. Durmana v posledním oddílu jeho knihy: "neulpívat na klišé, jít za třeba nepopulární pravdou a namísto paušálních soudů hledat nuance".

0/0
27.2.2012 10:28

Pavel_D

Re: Dovětek k článku:

Leccos zajímavého uvádí i M. Ivanov, např. neblahý dosud důstojníka americké armády (původem českého), který byl vyslán gen. Pattonem dojednat s ČNR pomoc při osvobození Prahy v květnu 1945. Už tam to začalo - odmítnutí americké pomoci (a posléze i Marshallova plánu - viz  http://www.totalita.cz/vysvetlivky/marshall.php ).

0/0
27.2.2012 10:40

Astaroth

"strasne utrpeni politickych veznu"

Predstavme si, ze by komuniste zvitezili a provedli revoluci a ruzni ti kmotrove, Kalousci, Havove a mnoho dalsich by doslo nepekneho osudu a za dalsich 40 let by byl komunismus zase porazen. To by nastala propaganda jako ted s Horakovou a Pikou, jakze byli nespravedlne souzeni v zinscenovanych monstrprocesech a ve skutecnosti to byli hrdinove... Po Kalouskovi by nakonec i pojmenovali ulici a rehabilitovali jej!

0/0
27.2.2012 10:18

Pavel_D

Re:

Ještě jste neuvedl, na čí straně byste stál.

0/0
27.2.2012 10:42

petrph

tady jsou možná vidět kořeny vítězství komunismu u nás

Venkoncem,říkat si může kdo chce co chce, a Gottwald už měl podobné projevy i předválečném parlamentu. Ovšem, tím to i skončilo, protože kromě vlády a parlamentu existovaly plně funkční orgány i instituce , jak státní, tak i občanské. A každý, i rozumně uvažující občan by si rozmyslel jít někam obsazovat četnickou stanici nebo drancovat.Zasáhla by četníci, zasáhla armáda a nezávislé soudy by si to s ním rychle vyřídily.

Po květnu 1945 se situace rapidně změnila. Stejně jako se Mašínové naučili od svého otce "legitimně" likvidovat své nepřátele, morální otrlost a neúcta k oficiálním orgánům se projevila u všech. Pokud se jim zdálo "legitimní" obsadit budovu SNB, tak jí obsadili. Pokud se jim zdálo legitimní vydat ze skladů zbraně pro jednotky Lidových milicí, tak je vydali. Když se rozhodli, tak  obsazovali soukromé podniky.....

Bylo to jak se říkalo u nás "nomální"

+1/0
27.2.2012 8:30

Ottis300

Re: tady jsou možná vidět kořeny vítězství komunismu u nás

Souhlas, společnost byla demoralizovaná, rozvrácená, morální hodnoty byly zpochybněny, ke slovu a moci se dostávaly pochybné existence, kontinuita předválečné společnosti oproti jiným státům byla přervaná zrovna těmi, kteří ji měli upevňovat. Stav, který do určité míry a znaků nastal i po tzv. sametové revoluci. Plody nedůslednosti a naivity těch let budeme sklízet jetšě dlouho. Ani ty řeči o novém únoru nejsou tak od věci.

+2/0
27.2.2012 10:34

krllo

Otíku a dnes pod vedením tvých odkláněčů směřujeme k dalšímu Únoru!

+2/0
27.2.2012 7:25

Já, Claudius

Hochu hochu

uvědom si, že komunisté se dostali k moci jen přes odpornou protilidovou politiku tzv. demokratů. A jestli se dobře koukáš kolem sebe, tak to zase nespěje nikam jinam.

+2/0
27.2.2012 7:20

wiki5.5

ani jsem si nikdy neuvedomil

ze jak Zapotocky tak Novotny byli oba kapove v koncentraku... zrejme pro prvniho tajemnika KSC to byla vyzadovana kvalifikace

+1/0
27.2.2012 2:16

klavesnice1

Re: ani jsem si nikdy neuvedomil

Tato informace občas probleskne v diskuzích. Mohl byste, prosím, sdělit v jakém koncetráku (přesně, místo) a ve kterém období (přesné datum od - do) byli tito lidé "kápa"?

Děkuji za odpověď.

0/0
27.2.2012 9:06

wiki5.5

Re: ani jsem si nikdy neuvedomil

mohl, ale neudelam to, kdyz jsem byl schopen si to vyhledat ja tak komunista by mel byt schopen taky, tak moc postizeni nejste

0/0
27.2.2012 13:54

klavesnice1

Re: ani jsem si nikdy neuvedomil

Vy vůbec nevíte, jestli já jsem nebo nejsem v jakékoliv politické straně. Jak se opovažujete tady nálepkovat kohokoliv? Buďte slušný!

Pokud neuvedete zdroj svých tvrzení, tak nezbývá, než konstatovat, že nepíšete pravdu, chcete-li to jinak - LŽETE!

0/0
27.2.2012 14:04

wiki5.5

Re: ani jsem si nikdy neuvedomil

co dokaze komunista jineho nez sproste nadavat druhym do lharu. Jestli vas, hlasatele komunistickych idei poburuje slovo komunista tak si to nejdriv musite urovnat ve sve hlave. Ja nazyvam lidi podle toho co rikaji a jak se chovaji. Vy se chovate jako komunista, tak jste komunista. Nic vic nic min. A jak rikam, nemusim nic uvadet, tohle neni vedecka prace, tady se vymenuji nazory a jestli necemu neverite, tak si dejte do Googlu Antonin Zapotocky a a Antonin Novotny a najdete si to, jestli ovsem vas rudy mozek tohle zvladne. To si po vase vystupu fakt nejsem jistej

0/0
27.2.2012 16:55

klavesnice1

Re: ani jsem si nikdy neuvedomil

Jste hulvátskej, nevychovanej sprosťák, lhář demagog a proto byste tady vůbec neměl diskutovat.

NEUMÍTE SLUŠNĚ A KULTIVOVANĚ DISKUTOVAT!Rv

0/0
27.2.2012 17:02

wiki5.5

Re: ani jsem si nikdy neuvedomil

zkuste si zakricet jeste vic, nic se tim nezmeni, soudruhu.... jak rikam, sluhu jsem nedelal komunistum tehdy a nebudu ho delat ani ted vam a klidne si me nazyvejte cim chcete, o to vic se bavim jak presne zapadate do obrazu co komunista je

+1/0
27.2.2012 17:07

jupp

Re: ani jsem si nikdy neuvedomil

Antonin Zapotocky  http://en.wikipedia.org/wiki/Anton%C3%ADn_Z%C3%A1potock%C3%BD byl kapo v Sachsenhausenu. Po '45 ho chteli Holandane soudit za spoluucast pri vrazdeni holandskych civilistu.

Antonin Novotny http://en.wikipedia.org/wiki/Anton%C3%ADn_Novotny byl v Mauthausenu, kde slouzil jako kapo. V Mauthausenu je k disposici i archiv, kde si ho muzete dohledat, pokud pochybujete.

0/0
28.2.2012 1:32

Ottis300

Re: ani jsem si nikdy neuvedomil

děkuji.

0/0
28.2.2012 8:36

kaktusak

Každopádně to byla úspěšná akce.

První republika zkrachovala po všech stránkách, buržoazní demokracii odstranili sami pravičáci, pronásledovali komunisty a vydali zemi Hitlerovi. Proto po válce získala největší podporu občanů levice. Slibovala práci pro všechny a to taky splnila.

Antikomunisté se pokusili v únoru 48 zvrátit výsledek voleb palácovým pučem, jak byli zvyklí z první republiky, ale tentokrát neuspěli, zvítězili pracující.

+4/0
27.2.2012 0:20

wiki5.5

Re: Každopádně to byla úspěšná akce.

vase lzi jsou unavne. Po valce jste soudruzi nasekali tolik prasaren za podpory Sovetskeho svazu jako kupr. Kosicky vladni program, ze vase nesmysly se ani zdaleka nepriblizuji tomu co se opravdu stalo.

A nazyvat vitezstvi pracujicich to, ze delnici a rolnici na vas nadavali zcela otevrene, protoze se nemuseli bat ztraty prace, zatimco inteligence jenom potichu je opravdu je opravdu logiky vygumovane hlavy soudruha.

+5/0
27.2.2012 1:28

Urb - Uničtoženie vraga

Re: Každopádně to byla úspěšná akce.

Dělníci se vyzbrojili a jako LM šli hlídat fabriky proti záškodníkům. To nesvědčí o nějaké nespokojenosti.

+3/0
27.2.2012 1:47

wiki5.5

Re: Každopádně to byla úspěšná akce.

delnici? Myslite tech par zradcu, opilcu a nemakacenku kteri uverili komunistickym kecum a zucastnili se na vytvoreni nezakonne ozbrojene milice?

+2/0
27.2.2012 1:56

Urb - Uničtoženie vraga

Re: Každopádně to byla úspěšná akce.

Jenže hrstka těchto chlapů hnala protizákonnou demonstraci v roce 1969, že pelášili, jako zajíci na honu.

+3/0
27.2.2012 2:02

wiki5.5

Re: Každopádně to byla úspěšná akce.

to jste prece jenom slysela vypravet, vy byste se prece nezucastnila ani na jedne strane

+1/0
27.2.2012 2:05

Já, Claudius

Re: Každopádně to byla úspěšná akce.

Oblíbené dogma všech antikomunistů.

+1/0
27.2.2012 7:21

wiki5.5

Re: Každopádně to byla úspěšná akce.

zrejme nevite co je dogma

0/0
27.2.2012 13:55

Pavel_D

Re: Každopádně to byla úspěšná akce.

Nechte kaktusáka kaktusákem. Patří mezi tzv. zajímavé (byť nemilé) přírodní úkazy. Budete-li chtít od deště, aby přestal, taky to bude na nic. Mutace má opravdu zajímavé formy a následky.

0/0
27.2.2012 10:46

Urb - Uničtoženie vraga

Narodila jsem se tedy pár let po Únoru,

ale za ta krásná léta prožitá občanským životem a družnosti mezi lidmi, jsem mu ze srdce vděčna a Gottwaldovy spisy nikdy z naší knihovny neodstraním. Kdo nebyl schopen žít prací a nekrást, skončil v kriminálu, nebo v nějakém lágru v Rakousku.

+5/0
26.2.2012 23:14

wiki5.5

Re: Narodila jsem se tedy pár let po Únoru,

vy jste zrejme nezazila tu druznost v Jachymove, ze soudruzko.

+2/0
27.2.2012 1:30

Urb - Uničtoženie vraga

Re: Narodila jsem se tedy pár let po Únoru,

Stohy ani kravíny jsem nezapalovala, písek do ložisek kombajnu nesypala a tak nebyl důvod mě zavírat do Jáchymova.

+3/0
27.2.2012 1:43

wiki5.5

Re: Narodila jsem se tedy pár let po Únoru,

to vetsina MUKLu (muzu urcenych k likvidaci) take ne.... jenom meli jinou predstavu o druznosti nez vy

+4/0
27.2.2012 1:51

Urb - Uničtoženie vraga

Re: Narodila jsem se tedy pár let po Únoru,

Jednoho takového družného barda jsem znala. Nastražil bombu pod tribunu a ta měla vybouchnout na 1. máje, až půjdou kolem školní děti.

+3/0
27.2.2012 1:59

wiki5.5

Re: Narodila jsem se tedy pár let po Únoru,

zrejme bratr farare Toufara z Cihoste

+1/0
27.2.2012 2:10

Urb - Uničtoženie vraga

Re: Narodila jsem se tedy pár let po Únoru,

Houby, nějaký Jaroslav Brázda z Dlouhého Mostu u Liberce a jeho švagr Drazinský z Vesce u Liberce. Poznala jsem se s jeho dcerou na škole. Když byla jeho manželka těhotná, tak šel sedět a pustili ho, když jeho dcera už byla dospělá. Nenáviděla ho a po jeho návratu odešla z domu. Přitom jeho bratr padl, jako partyzán a má na Dlouhém Mostě pomníček na návsi. Dva bratři a jeden hrdina a druhý odporný zmetek.

+3/0
27.2.2012 2:18

wiki5.5

Re: Narodila jsem se tedy pár let po Únoru,

ach jo, ze ja se s vami soudruzko vubec bavim, vy jste hloupa jak kazdy komunista a vubec jste nepochopila o cem mluvim.... tak polopaticky, farar nic neudelal a mozna pan Brazda take ne, jen holt bratr byl partyzan, zasluhy se take mnohdy trestaly

0/0
27.2.2012 2:21

Urb - Uničtoženie vraga

Re: Narodila jsem se tedy pár let po Únoru,

Jeho dcera to věděla, že to udělal, jeho chytli, když systém ukládal. Nevěřím, že by někdo mlátil podvodníčka faráře, prostě jsou lidé, kteří se sesypou strachy, při dopadení a klepne je to. Podle mých informací byl tak vyjukaný, že v dokumentárním filmu o té legraci, chtěl hrát sám sebe. Vy prostě žádné hrdiny nemáte, tak si je vymýšlíte a nakonec jsou vám dobří i vrazi Mašíni. Eto pravda, jak říkají Rusové.

+3/0
27.2.2012 2:31

wiki5.5

Re: Narodila jsem se tedy pár let po Únoru,

no jo, vy neverite holt faktum, ale spisum Klementa Gottwalda a to vypovida za vsechno

+1/0
27.2.2012 3:12

oldfashioned Kokodák v1

zde budou nadávat zase jen rudokožci...

(jako ten rudej strejda pode mnou:-))

+3/0
26.2.2012 22:29

Urb - Uničtoženie vraga

Re: zde budou nadávat zase jen rudokožci...

Nejapné nadávky jsi právě užil ty sám. Ovšem, poté co jsme četli výzkumy z Kanady, to chápeme.

+3/0
26.2.2012 23:16

strycek-Joe spol. s r.o.

Článek plný urážek

by neměl psát člověk, který pro Československo nic neudělal a místo hledal koryto v zahraničí, pane Černý. Příště nelžete a své informace si lépe prověřujte, děkuji R^

+6/0
26.2.2012 22:08

Ottis300

Re: Článek plný urážek

No, Vám také děkuji, pane. To jsou ale fakta a jsou dohledatelná, žádné lži Ty vypouští jiní. A o to "koryto" se mi postarala StB, nebylo to mojí zásluhou!

+1/0
26.2.2012 22:12

strycek-Joe spol. s r.o.

Re: Článek plný urážek

přece jenom byste měl více vážit slova, mnozí z lidí, o kterých píšete, se zasloužili o stát

+4/0
26.2.2012 22:29

oldfashioned Kokodák v1

Re: Článek plný urážek

ten rudej nok si nedá a nedá pokoj;-D

+2/0
26.2.2012 22:32

uumaa

Re: Článek plný urážek

Pepíku, vy jste se zasloužil o stát?Rv

0/0
26.2.2012 22:39

strycek-Joe spol. s r.o.

Re: Článek plný urážek

o tenhleten nikoli Rv

0/0
26.2.2012 23:00

wiki5.5

Re: Článek plný urážek

chcete rict, ze jste pomahal StBakum v zavirani slusnych lidi, ze

+3/0
27.2.2012 1:31AUDIOZÁZNAM

Petice

Zmeškali jste přenos čtení Davida Vlka? Poslechněte si ho tady.Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.